קטגוריות
הסרת שיער מאמרים

טיפול להסרת שיער בלייזר דברים שחשוב לדעת

כולנו מכירים את העובדה שלכולם יש שיער, אך יש כאלה מאתנו החווים שיעור יתר בכל איבר בגוף, וכן גם בפנים. אנחנו החווים שיעור יתר בגוף מרגישים לא נעים כלפי עצמנו בחברה, כלומר הנראות שלנו אינה במיטבה, וכן לדוגמא, אנחנו לובשים מכנסיים ארוכות במקום חצאית כדי להסתיר את הרגליים. אך במיוחד גורם שיער הפנים למראה לא יפה במיוחד אצלינו נשים, מרגישות לא נוח עם שיער באזור זה, שאי אפשר להסתירו.

הסיבות לשיעור יתר אצלנו מתחלקות לשני סוגים הסוג הראשון הוא תורשתי, יש אנשים שנולדו עם הרבה שיער, והסוג השני, יש כאלו נשים שפשוט מסיבה הורמונלית כמו נשים אחרי הריון, לפני לידה, ובתקופת מעבר הסובלות משיעור יתר.

שיטות להסרת שיער

גילוח– השיטה הזו אינה יעילה משום שהיא רק מסירה את השכבה הראשונה של השיער, ואינה מטפלת בעומק הבעיה בשורש, בנוסף לכך הגילוח יכול לגרום לפצעים וחתכים.

קרם– השימוש בקרם מתאים לאדם, שאינו מעוניין להשתמש מפני פחד והן בגלל שאסור מבחינה דתית, כך או כך הטיפול הזה אינו יעיל וצריך לבצע אותו כל יום יומיים שלושה, והשערות הגדלות הן גדלות בצורת זיפים ושיער קשה יותר להסרה.

שעווה– הסרת שיער בשעווה היא מלכלכת מאד וכואבת מאד באזורים מסוימים של הגוף, ואנחנו צריכים לבצע אותה על ידי אדם מומחה בלבד, כדי לקבל תוצאות מיטביות ולהימנע מכוויות.

אך כל השיטות האלו אינן עוזרות באמת להסרת השיער שלנו , ואנחנו צריכים לבצע אותן שוב ושוב כדי לקבל תוצאה מיטבית להסרת שיער, משום שצריך להסיר את השיער מהשורש, ותוצאה כזו ניתן רק לקבל בטיפולי הסרת שיער בלייזר.

הסרת שיער בלייזר

ההתחלה הראשונה של טיפול בלייזר הייתה בטעות בשנת 1992, כאשר רופא המטפל בלייזר פגע בטעות בידו שהייתה מכוסה ומעט מהשיער נשר, וכן הטיפול הראשון בלייזר החל בשנת 1996. רובי לייזר מתוצרת ישראל שהיו מכסים את האזור המטופל במסכת פחמן, וקרן הלייזר הייתה מזיקה לשורש השערה. אך בשנת 1996 החלו לחפש טכנולוגיות טובות יותר להסרת שיער בלייזר, ומאז נכנסו לשימוש טיפולים רבים ומכשירים רבים.

אלו סוגי טיפולי לייזר להסרת שיער קיימים?

אפילציה– זוהי מחט חשמלית שמחסלת את זקיקי השערה, ומונעת את המשך צמיחת השערה בעתיד.

טיפול בקרן אינפרא אדום– שיטה שבסיסה קרן לייזר הנמשכת אל פיגמנט השערה, ושורפת אותה במהירות. הטיפול בשיטה זו מתאים רק לבעלי עור בהיר ושיער כהה.

לייזרפועלת בטכנולוגיית IPL, וכך הלייזר שורף את זקיק השערה. לטכנולוגיה זו יש יתרון על פני הטכנולוגיה הקודמת, משום שהיא מתאימה לכל צבעי העור ולכל בעלי צבע שיער, גם שיער לבן שקשה בדרך כלל להסרה.

יש לדעת כי בישראל קיימים סוגי מכשירים רבים וניתן להתאים את הטיפול הטוב ביותר לפי מכשיר לייזר מסוים. יש לדעת כי כל מכשירי הלייזר מסירים שיער, אך הם נבדלים זה מזה במספר פרמטרים: אורך הגל של הקרן, טכנולוגיית קירור, אפשרויות סריקה, חלקם מתאימה לאפשרות של סוג שיער אחר, וכן כל סוג שערה והטיפול בלייזר במכשיר מתאים.

מהו מכשיר הלייזר הטוב ביותר בעולם?

במכון של מור בראל הממוקם בראשון לציון (כתבה באתר וואלה על הסרת שיער) יש את המכשיר הטוב בעולם מור בראל דאגה להתעדכן בפרטי המכשיר והיא משמשת בו היטב בנוסף שלכך יש לה הסמכה לשימוש בו והיא תתאים לכולם ביחס אישי ומקצועיות את הטיפול הראוי.

  • הטיפול בו בטוח ויעיל

  • הוא מתאים לכל סוגי העור ולכל צבע שיער

  • אינו גורם לכאב וכוויות

  • יש לו ידית קרח ב11 מעלות

כמה טיפולי לייזר להסרת שיער צריך?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית, אבל יש לדעת כי אין מכשיר המסיר שיער לצמיתות גם המכשיר הטוב ביותר בעולם יתקיימו מספר טיפולי לייזר להסרת השיער לצמיתות. מספר הטיפולים שצריך משתנה בהתאם למספר תנאים כגון: האזור המטופל, צפיפות השיער, קצב צמיחת השיער. יש לדעת כי יש אזורים בעייתיים כמו שיער הפנים, וכן אזורים שקל מאד להגיע איתם תוצאות טובות כמו בית השחי.

איך אנחנו נדע לבחור את המכון הטוב ביותר

מספר כללים שיעזרו לנו להחליט: חשוב מאד שהמרפאה תהיה מוסמכת, שיהיה צוות ומיומן, קרבה לבית, הרכבת משקפיים בזמן הטיפול, דאגה לבטיחות הסביבה בזמן טיפול בלייזר. וכמובן במכון שיש בו את המכשיר הטוב ביותר בעולם.